2013. július 28., vasárnap

Bulgária 7’s Egyetemi Rögbi EB Ördögi részvétellel

A Gödöllői Ördögök a 2012-es magyar egyetemi rögbi bajnokság megnyerése után delegációt nyert, hogy Európa legjobb csapatai között szerepeljen a 6. Bulgáriai EUSA Rögbi Nemzetek Tornáján. A csapatból sajnálatos sérülések miatt hiányoztak kulcsfontosságú játékosok, 10 játékossal tudtunk kimenni, viszont így is büszkén vágtunk neki az Ördögök történetének első és eddigi legnehezebb 7’s tornájának…. Szófiában, június 13-16. között Európai Egyetemek Bajnokságára került sor 7-es rögbi sportágban. Az esemény díjátadója végén Rakaczki Zoltán, a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) munkatársa vette át az Európai Egyetemi Sportszövetség zászlóját, ezáltal a következő EB rendezési jogát. Június 12-én szálltunk fel a keleti pályaudvarról induló vonatunkra és másnap 8 órakor sikerült egy belgrádi átszállás során Szófiába megérkeznünk. Egy gyors reggeli eligazítás során elfoglaltuk a szállást és egy könnyű ebédet követően tartottunk egy átmozgató edzést ahol gyakoroltuk a formációkat és a figurákat. Este meg is kaptuk a technikai eligazítás során, a mérkőzés beosztásunkat és láttuk, hogy a lehető legtöbbet játszható 8 meccset játszunk a két nap alatt. A csapat lefekvés előtt kapott egy eligazítást az edzőnktől Collet Grégorie-tól, hogy ez lesz, a legnehezebb két napunk. A többi csapathoz képest 5 emberrel kevesebbel vagyunk és készüljünk fel testileg – lelkileg. Itt ugyanis már első osztályú profi csapatok ellen fogunk játszunk, de soha ne adjuk fel…… Ezt mindenki az este során bevéste a szívébe, és az eszébe miután megválasztottuk csapatkapitányunkat, Füleki Eriket és a magyar zászlóvivőnket, Angyal Andrást. Június 14. Az első mérkőzést a Holland Rotterdam Erasmus University csapatával játszottuk. A kezdőrúgást követően bizony gyorsan fel kellett venni a gyors váltásokat és a mérkőzés ritmusát, mivel a gyors passzok és a kemény ütközések másodpercek alatt történtek. Az első félidőt szépen tudtuk tartani és gyors elfutással, egy célhátránnyal tudtunk fordítani 12-7 holland arányban. A második félidőben már mindenki jobban koncentrált ez látszott a rotterdami csapaton is, mivel gyors cserék és váltások sok hibába késztettek minket és így sok pontot tudtak nekünk vinni. Viszont ezt mi sem adtuk olyan könnyen és a második félidőben is megajándékoztuk őket egy magyar céllal. A végeredmény így 14-40 lett az ellenfél javára. A következő meccset a portugáliai Lisszabon Egyetemmel játszottuk. Ez egy egyértelmű hetes mérkőzés volt, sajnos a portugál oldalról. A fürge, gyors és annál inkább tapasztalt játékosok értették a játék lényegét. Itt a labdáink és a lépéseink nem úgy jöttek ki, ahogyan szerettük volna és egy kellemetlen sérülés során elvesztettük csapatkapitányunkat. A végeredmény 54-0 lett és már csak 9 játékossal folytattuk a játékok. A nap harmadik mérkőzésén ismételten egy Portugál csapattal kerültünk össze a Coimbra Egyetemmel, akik a lisszaboniaknál eggyel, magasabb osztályban játszanak otthon. Itt viszont revansot vettünk az előző meccs miatt. Igaz hogy célt nem sikerült vinnünk, de szép ütközések és mélyfogások jellemezték a játékunkat és végig szívvel küzdöttük volt is két – három cél helyzetünk, de a fáradság kezdett kijönni a játékosokon, és a Portugálok ezzel kerekedtek felül igazán, ugyanis kihasználták mind az öt cseréjüket. A mérkőzés utolsó egy percét a magyar csapat uralta és 4 méterre meg is közelítette az ellenfél célterültét, ahonnan kirúgták a labdát… Ezzel a végeredmény 38-0 lett. Az utolsót pedig a harmadik helyezett Orosz Moszkvai Egyetem ellen játszottuk. A moszkvaiak borzasztóan kemény és gyors 7’s rögbit játszanak és a mérkőzés elejétől a végéig ezt az ütemet hozták. Próbáltunk felnőni hozzájuk, amit egy ideig tudtunk is tartani, mivel sikerült is célt vinnünk nekik és az utána lévő rúgást eredményesen kihozni. Ezen a mérkőzésen lesérült egy ütközés után az irányítónk. 8-an maradtunk, amit az Oroszok kegyetlenül ki is használtak. 45-7 lett a Moszkvaiak javára. A nap végére a játékosok nagyon elfáradtak és a vacsora utána rögtön le is pihentünk, hogy a következő napra sikeresen feltöltődjünk Június 15. A nap második mérkőzésével kezdtük. Ennek az volt a hátránya, hogy korán kellett kelnünk és a reggelinket is redukáltuk emiatt. Az első megmérettetés a Bolgár 7’s Nemzeti válogatottal játszottunk. Mivel csak 8-an maradtunk ezért már csak egy csere lehetőséggel kellett végig játszanunk. A mérkőzés nagyon jó ütemben sikerült az első félidőben oda visszavittük a célokat és sikerült sokszor megszorongatni a Bolgárok válogatottját. A mérkőzés végére sajnos elfogyott a lendületünk, ugyanis 12 percig pörögtünk és ezt a hazaiak kihasználták. 14-34 lett a végeredmény. A nap második meccsét a számunkra verhető Bolgár Shumen Egyetemmel játszottuk. Itt nagyon sokáig vezettük a mérkőzést, de ez már a 6. meccsünk volt, ahol beszereztük a 3. sérülést. A Bolgárok frissítettek a csapatukon látva a fáradságunkat és ezzel sikerült felül kerekedniük rajtunk. 26-7-re kaptunk ki, amit nagyon sajnáltunk, mert ő velük egy szinten voltunk. A hetedik meccsünket a Francia egyetemi bajnokságnak az első helyezettjével játszottuk. Ők és a következő Grúzcsapat voltak a torna legprofibb és legjobb csapatai. Tudtuk, hogy itt mire számítsunk, de nem adtuk könnyen a célokat. A Franciák gyorsan és pontosan játszottak. Sokszor megtévesztettek minket a játékukkal, de sokat tanultunk tőlük. Az utolsó mérkőzést a Grúz bajnokcsapat ellen játszottuk. Leginkább annak örültünk, hogy egy kemény ellenfélnek vettek minket látva az elszántságunkat. Kemény – komoly – erős ellenfelek voltak. A csapat végképp kimerült, de tartottuk magunkat szívből. Ez látszott is rajtunk, amit a Grúz SEU csapat meg is köszönt nekünk. A végeredmény 47-0 lett. Ezzel a 8 mérkőzéssel nem kerültünk be a rájátszásba. Így a harmadik napon nem játszhattunk. Ellenben más csapatokkal, akik igen. A torna ezzel nekünk véget ért játék szempontjából. A záró ceremónián átvettük az emlék serleget és a zászlót, mivel ezt a rendezvényt 2015-ben Gödöllőn rendezzük. Ezúton szeretnénk megköszönni támogatóinak a segítséget, hogy kint lehettünk és átélhettünk egy ilyen rangos tornát. A csapat nincs elkeseredve, ugyanis nagyon sok tapasztalattal tértünk haza, és világossá vált az utunk ahová fejlődnünk kell 2015-re, hogy egy igenis rangos helyezést hozzunk el és Európa szinten kiemeltként kezeljék a Gödöllői Ördögök Rögbi Csapatát!